- Ile kosztuje Omego Plus?
Cena systemu, w zależności od aktualnego kursu walut, lat gwarancji, potrzeb szkoleniowych, waha się w przedziale 320 000 – 370 000 zł (brutto 8% VAT). Omego Plus jest wyjątkowym systemem i nie ma funkcjonalnej alternatywy. Jest to jeden z powodów dlaczego zostało zainstalowane w ponad 30 placówkach rehabilitacji neurologicznej i onkologicznej w Polsce.
- W jaki sposób przemieszczamy pacjenta na fotel urządzenia?
Istnieje możliwość regulowania siedziska fotela również na boki, co powinno ułatwić przemieszenie pacjenta na fotel.
- Czy pacjent podczas pionizacji na Omego Plus jest bezpieczny?
Tak. Do zestawu dołączone są 2 pasy do stabilizacji pacjenta w trakcie pionizacji w związku z czym, nie ma ryzyka, że pacjentowi coś zagraża. Ponadto pacjenci, którzy korzystali już z urządzenia sami przyznają, że czują się całkowicie bezpiecznie i stabilnie podczas pionizacji.
- Jaka jest różnica między zrobotyzowanym systemem do rehabilitacji Omego Plus a zwykłym rotorem do rehabilitacji?
Omego Plus posiada funkcję rotora w trybach biernym, czynnym, z asystą i oporem. Jest to jednak tylko jeden z wielu innych trybów, który nie jest kluczowy w tym urządzeniu. Wszystko zależy od tego, jakie masz potrzeby. Jeżeli zależy Ci na tym, aby mieć rotor do mobilizacji – kup rotor do mobilizacji. Jest ich wiele na rynku a ich cena będzie z pewnością niższa. Jeżeli chcesz mieć natomiast kompleksowe narzędzie do neurorehabilitacji z możliwością pionizacji pacjentów, unikatowym systemem do terapii stopy opadającej czy treningu sensorycznego, które wykorzystasz praktycznie na każdym etapie rehabilitacji – Omego Plus z pewnością będzie dla Ciebie trafnym wyborem.
- Czy urządzenie posiada części zużywalne? Jak często trzeba je wymieniać?
W zasadzie nie ma części zużywalnych poza paskami do stabilizacji stóp i podudzia natomiast ich używanie nie jest konieczne (akcesorium dodatkowe) w związku z czym, w zależności od użytkowania, istnieje możliwość zużycia i konieczność wymiany tych pasków. U większości użytkowników nie następuje to w ciągu pierwszego roku użytkowania.
- Jak zrobotyzowany system przygotowujący do nauki chodu z opcją pionizacji Omego Plus radzi sobie ze spastycznością?
Bardzo dobrze. Można pracować z pacjentem nawet z dużą spastycznością. Urządzenie “wykrywając” spastyczność informuje o tym poprzez sygnał dźwiękowy i wizualny. Przy wykryciu bardzo dużej spastyczności urządzenie zatrzyma się, aby upewnić się, że pacjent jest bezpieczny. Po zatwierdzeniu – można pracować dalej. Ważny jest również fakt, iż można zmienić “wrażliwość urządzenia na spastyczność” – w praktyce oznacza to, że jeżeli chcemy, aby urządzenie zatrzymało się przy wykryciu minimalnej spastyczności – możemy to ustawić. Również w drugą stronę – jeżeli uznamy, że pacjent jest bezpieczny i chcemy, aby urządzenie “pozwalało” na ćwiczenie pacjenta ze spastycznością – również możemy to ustawić.
- Czy da się całkowicie spionizować pacjenta na urządzeniu?
Możemy ustawić pacjenta w pozycji wyprostowanej (przy wzroście pacjenta do ok. 190 cm.). Należy jednak pamiętać, że nie będzie to taka sama pozycja jak np. przy pionizowaniu pacjenta na stole pionizacyjnym.
- Ile miejsca muszę przeznaczyć na zrobotyzowany system przygotowujący do nauki chodu z opcją pionizacji? Jakie są wymiary urządzenia?
Około 2,5m2 do swobodnej pracy. Urządzenie posiada 2 osobne elementy o wymiarach – jednostka centralna – 1330 x 849 mm, fotel pionizacyjny – 879 x 827 mm.
- Do czego wykorzystam diagnostykę w robocie do rehabilitacji Omego Plus?
Diagnostykę wykorzystasz głównie do obiektywizacji procesu rehabilitacji. Wykorzystując Omego Plus wykonasz 3 pomiary – siły, modulacji ruchowej a także unikatowy pomiar czucia głębokiego, którego nie mają inne, tego typu rozwiązania.
- Dlaczego fotel do pionizacji w urządzeniu jest płytki?
Fotel został zaprojektowany do tego, aby ćwiczyć z pacjentem w różnych pozycjach. Możemy oczywiście ćwiczyć w pozycji siedzącej ale zaleca się wykorzystywanie fotela do pionizacji lub aktywacji różnych grup mięśniowych, w zależności od celu rehabilitacji. Jeżeli Twoim celem jest to, aby pacjent ćwiczył tylko w wygodnej pozycji siedzącej – możesz wykorzystać do tego wygodne krzesło lub wózek pacjenta – unikniesz również wtedy przenoszenia pacjenta.
- Czy zrobotyzowany system do przygotowania do nauki chodu z opcją pionizacji jest bezpieczny dla słabszych pacjentów?
Tak. Urządzenie jest całkowicie bezpieczne i dostosowane do pracy również ze słabszymi pacjentami.
- Czy urządzenie zastąpi stół do pionizacji z funkcją kroczenia?
Nie. Jeżeli aktualnie szukasz narzędzia do pacjentów na bardzo wczesnym etapie rehabilitacji, gdzie Twoim celem jest tylko pionizacja – z pewnością znajdziesz na rynku urządzenie, które lepiej odpowie na Twoje potrzeby. Natomiast jeżeli chcesz pracować ze znacznie szerszą grupą docelową pacjentów, nie tylko na wczesnym etapie, ale pacjentów do pionizacji też masz w swoim ośrodku – z powodzeniem przeprowadzisz na systemie Omego Plus pionizację i do tego zapewnisz pacjentowi ciekawą terapię. Oprócz tego będziesz mógł pracować w różnych pozycjach, które umożliwią skupienie się na różnych partiach ciała i różnych celach terapeutycznych.
- Jaki jest czas realizacji zamówienia?
Bezpiecznie należy założyć 6-8 tygodni natomiast często jest możliwa szybsza realizacja zamówienia.
- Jeżeli dojdzie do awarii jak wygląda serwis zrobotyzowanego systemu Omego Plus?
Informujesz nas o zaistniałej sytuacji telefonicznie lub mailowo. W większości przypadków do 48h powinniśmy znać przyczynę problemu, a do 72h go naprawić, jeżeli nie jest potrzebne “domówienie” części zamiennych. Jeżeli należy je zamówić czas naprawy przedłuża się o około tydzień.
- Ile należy czekać na części zamienne do urządzenia?
Krótko. W większości przypadków będzie to czas między 4 a 6 dni roboczych.
- Ile zazwyczaj kosztuje serwis pogwarancyjny robota do rehabilitacji Omego Plus?
To zależy od rodzaju usterki, natomiast w większości przypadków będą to kwoty od kilkuset do kilku tysięcy złotych.
- Jak wygląda szkolenie z robota rehabilitacyjnego Omego Plus?
Szkolenie prowadzone jest w ośrodku klienta w języku polskim przez certyfikowanego instruktora Tyromotion. Obejmuje część teoretyczną oraz praktyczną na pacjentach klienta i trwa 1 dzień. Omego Plus to bardzo wszechstronne urządzenie, które posiada wiele funkcji i aby prawidłowo i w pełni je wykorzystywać zalecamy szkolenie w pełnym wymiarze godzin.
- Co z aktualizajcą oprogramowania w urządzeniu Omego Plus?
Komputer, na którym pracujesz nie powinien być podłączony do internetu w związku z czym oprogramowanie nie będzie aktualizować się automatycznie. Jeżeli nastąpi aktualizacja oprogramowania i istotnych dla Ciebie funkcji – otrzymasz od nas taką informację oraz aktualizację.
- Czy mogę uzyskać dofinansowanie na urządzenie?
Nie ma bezpośredniego dofinansowania na to urządzenie, natomiast cyklicznie pojawiają się różne możliwości, z których możesz skorzystać. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej skontaktuj się z nami telefonicznie (+48 732 192 424) lub mailowo (biuro@skyfi.pl)
- Czy w cenę zrobotyzowanego systemu przygotowującego do nauki chodu z opcją pionizacji wliczone jest szkolenie?
Tak. Szkolenie z obsługi przeprowadzone przez jedną z najbardziej doświadczonych instruktorek Tyromotion na świecie, która nauczy Cię obsługi Omego Plus oraz podpowie w jaki sposób najlepiej wykorzystać system w specyfice Twojej placówki.
- Jacy pacjenci mogą skorzystać z zrobotyzowanego systemu do przygotowania do nauki chodu Omego Plus?
Głównie dorośli i pediatryczni pacjenci neurologiczni i ortopedyczni, nawet w bardzo ciężkim stanie, np. pacjenci po udarze mózgu, po urazach rdzenia kręgowego, urazach czaszkowo-mózgowych, z mózgowym porażeniem dziecięcym (MPD), stwardnieniem rozsianym (SM), chorobą Parkinsona itp.
- Jaki jest zakres wzrostu pacjentów?
130 cm do 200 cm to zakres zalecany przez producenta w celu wykorzystania wszystkich funkcji. Istnieje natomiast możliwość pracy z pacjentami niższymi lub wyższymi – nie będziemy wtedy w stanie korzystać z wszystkich funkcji natomiast w dalszym ciągu zostanie nam sporo opcji.
- Czy urządzenie jest przebadane a rehabilitacja z jego pomocą bezpieczna dla pacjentów?
Oczywiście, technologia przed dopuszczeniem do sprzedaży została bardzo dokładnie przebadana. Omego Plus tak jak pozostałe urządzenia Tyromotion posiada certyfikacje medyczną, która potwierdza wymogi UE dotyczące zdrowia, bezpieczeństwa i ochrony środowiska.
- Czy istnieją dowody naukowe potwierdzające skuteczność urządzenia?
Oczywiście, jeżeli jesteś zainteresowany listą publikacji – napisz do nas na adres: biuro@skyfi.pl
Wkrótce postaramy się umieścić publikacje również na naszej stronie internetowej. - Jak zrobotyzowany systemu do przygotowania do nauki chodu z opcją pionizacji radzi sobie ze spastycznością?
Rewelacyjnie. W celu terapii pacjentów spastycznych zostało wyposażone w unikatowy trening sensoryczny dedykowany pacjentom spastycznym.
- Jakie są ograniczenia urządzenia - kto nie może skorzystać z terapii?
Większość pacjentów może skorzystać z rehabilitacji, ponieważ Omego Plus pozwala na pracę z pacjentami nawet na wczesnym etapie rehabilitacji. Zazwyczaj powodem może być wzrost pacjenta poniżej 130 cm lub powyżej 200 cm lub masa ciała powyżej 150 kg, zaawansowana osteoporoza w której istnieje wysokie ryzyko złamań kończyn dolnych, otwarte rany lub bardzo duże przykurcze kończyn dolnych przy których nawet najlżejszy trening może być przeciwskazaniem.
- Czy jest jakaś opcja progresu terapii? Czy jeżeli pacjent będzie coraz lepszy mogę zaproponować mu kolejne wyzwania?
Oczywiście. Robot rehabilitacyjny Omego Plus właśnie do tego został stworzony. Urządzenie posiada różne tryby pracy, od biernego, poprzez aktywny i wspomagany, aż do bardziej zaawansowanych aktywności. Dodatkowo posiada funkcjonalności wielu urządzeń w jednym systemie (m.in. steper, leg press, rotor, trening stopy opadającej) i właśnie dlatego w miarę poprawy stanu pacjenta będzie można zaproponować mu coraz trudniejsze zadania.
- Ile trwa przygotowanie pacjenta do rehabilitacji na urządzeniu?
Mniej niż 5 minut. Wystarczy siąść na fotelu, dostosować jego pozycję, zapiąć stopy do urządzenia i gotowe. Na początku potrwa to do 5 minut, a doświadczony fizjoterapeuta zrobi to w minutę, co jeszcze dodatkowo zmniejszy jego obciążenie.
W przypadku, kiedy prowadzisz terapię na wózku pacjenta – nie trzeba przesiadać się z nim na fotel, w związku z czym czas przygotowania będzie jeszcze krótszy.
- Ile trwa terapia i jak długo zazwyczaj powinna trwać?
To zależy od wielu czynników, takich jak chociażby stan pacjenta, czy rodzaj terapii, którą chcesz przeprowadzić. Zazwyczaj sesja trwa ok. 30 minut i składa się z:
• rozgrzewki,
• treningu aerobowego,
• treningu siłowego,
• treningu nerwowo-mięśniowego.Natomiast urządzenie ma mnóstwo funkcjonalności i możesz dostosować je do stanu pacjenta.
- Czy urządzenie jest awaryjne?
Nie jest to regułą, natomiast Omego Plus jest robotem do rehabilitacji i w jego przypadku interwencje serwisowe zdarzają się częściej niż w przypadku innych urządzeń Tyromotion. Do każdego systemu Tyromotion istnieje możliwość przedłużenia gwarancji nawet do 5 lat i w tym przypadku można rozważyć skorzystanie z tej opcji, ponieważ gwarantuje ona darmową naprawę, części zamienne i wszystkie inne potrzeby związane z ewentualnym serwisem urządzenia.
- Jak urządzenie jest transportowane?
Przywieziemy je osobiście na wskazany przez Ciebie adres dostawy, żeby mieć pewność, że wszystko zostanie zrealizowane bezpiecznie i bez najmniejszych problemów.
- Jaka jest maksymalna dopuszczalna waga pacjenta?
Maksymalna waga/masa ciała pacjenta, który może skorzystać z Omego Plus to 150 kg.
- Jakich efektów terapeutycznych można spodziewać się po terapii w urządzeniu - zrobotyzowany systemu do przygotowania do nauki chodu z opcją pionizacji?
To zależy od wielu czynników. Do głównych korzyści w wyniku prowadzonej terapii można zaliczyć: wzrost siły mięśniowej i aktywności pacjenta, podtrzymanie oraz zwiększenie zakresu mobilności stawów np. w stawie skokowym, redukcja przykurczów i regulacja napięcia mięśniowego. Poprawa działania układu krążeniowego, oddechowego, pokarmowego, zapobieganie lub opóźnienie powikłań mięśniowo-szkieletowych spowodowanych chorobami nerwowo-mięśniowymi, poprawa zdolności do wykonywania czynności życia codziennego, poprawa jakości życia, koordynacji i funkcji poznawczych.
- Jak długo należy ćwiczyć, żeby mieć zauważalne efekty terapeutyczne?
To zależy od wielu czynników, takich jak: rodzaj choroby, stan funkcjonalny, wcześniej stosowana terapia. Dowody naukowe pokazują, że poprzez regularne wykorzystywanie urządzeń Tyromotion można znacząco zwiększyć liczbę wykonywanych powtórzeń i intensywność rehabilitacji, co prowadzi do szybszego powrotu funkcji i jej lepszej jakości, poprawy skuteczności prowadzonej rehabilitacji oraz skrócenia pobytu pacjenta w ośrodku.
- Ile Omego Plus jest w Polsce?
W Polsce od 2020 roku Omego Plus zostało zainstalowane w ponad 30 placówkach rehabilitacji neurologicznej, pediatrycznej i onkologicznej.
- Czy pacjent musi być wcześniej pionizowany?
Nie. Urządzenie możesz wykorzystać m.in. po to, żeby spionizować w nim pacjenta.
- Czy można przeprowadzić prezentację urządzenia online?
Tak, jeżeli jesteś zainteresowany prezentacją online, skontaktuj się z nami telefonicznie +48 732 192 424 lub mailowo: biuro@skyfi.pl
- Ile wynosi gwarancja na zrobotyzowany systemu do przygotowania do nauki chodu z opcją pionizacji?
W zależności od potrzeb czy budżetu – od roku z możliwością wydłużenia do 5 lat.
- Czy w urządzeniu można przeprowadzić wstępną diagnostykę serwisową online?
Tak. W większości przypadków zaczniemy od diagnostyki serwisowej online, żeby jak najszybciej znaleźć przyczynę problemu.
- Czy mogę wykorzystać Omego Plus na bardzo wczesnym etapie rehabilitacji?
Tak. Możesz przeprowadzić diagnostykę i terapię z pacjentem nawet na bardzo wczesnym etapie rehabilitacji w różnych pozycjach wyjściowych, korzystając z różnych trybów terapii.
- Czy mogę przeprowadzić diagnostykę pacjenta na urządzeniu?
Oczywiście. Omego Plus umożliwi bardzo unikatowe opcje, takie jak diagnostyka płynności ruchowej dla pacjentów z chorobą Parkinsona, diagnostyka propriocepcji, która pozwala określić w której części cyklu chodu jest problem z czuciem głębokim i diagnostykę siły kończyn dolnych podczas zmiany pozycji z siedzącej na stojącą.
- Czy mogę wykorzystać urządzenie w rehabilitacji Parkinsona?
Oczywiście. Urządzenie umożliwia m.in. diagnostykę płynności ruchowej oraz specjalnie stworzone programy dla Parkinsoników.
- Czy mogę wykorzystać urządzenie w rehabilitacji pacjentów po udarze mózgu?
Oczywiście. Urządzenie umożliwia mnóstwo dedykowanych terapii dla pacjentów po udarze mózgu m.in. trening sensoryczny na zmniejszenie poziomu spastyczności, diagnostykę i trening propriocepcji, symetrii, trening opadającej stopy i diagnostykę siły kończyn dolnych podczas zmiany pozycji z siedzącej na stojącą.
- Czy mogę wykorzystać urządzenie w rehabilitacji neurologicznej?
Oczywiście. Sprawdzi się świetnie w rehabilitacji bardzo szerokiej grupy pacjentów neurologicznych m.in. urazy rdzenia kręgowego, urazy czaszkowo-mózgowe, udary mózgu, choroba Parkinsona, stwardnienie rozsiane (SM), mózgowe porażenie dziecięce (MPD), dystrofie mięśniowe i inne choroby neurologiczne.
- Czy mogę wykorzystać urządzenie w rehabilitacji ortopedycznej?
Oczywiście. Sprawdzi się świetnie w rehabilitacji bardzo szerokiej grupy pacjentów ortopedycznych m.in. w rehabilitacji pooperacyjnej stawu kolanowego i biodrowego, endoprotezoplastyce kolana i biodra, po rekonstrukcji więzadła krzyżowego, złamaniach kończyn dolnych, amputacjach i wielu innych urazach i schorzeniach.
- Z czego składa się system?
Do głównych elementów systemu należą:
• jednostka centralna Omego Plus z komputerem All-In-One PC
• fotel do pionizacji z możliwością regulacji wysokości i kąta nachylenia oparcia
• 2 x przystawki do mocowania kończyn dolnych (uniwersalna oraz wymienna przystawka do treningu stopy opadającej) - Jakie tryby pracy i konfiguracje umożliwia zrobotyzowany systemu do przygotowania do nauki chodu z opcją pionizacji?
W skrócie Omego Plus to ogromna wszechstronność i wykorzystanie funkcjonalności wielu urządzeń w jednym systemie dla pacjentów neurologicznych, ortopedycznych i geriatrycznych.
• steper
• leg press
• rotor
• trening opadającej stopy dla pacjentów po udarze mózgu
• fotel do pionizacji oraz ćwiczeń w różnych zakresach i pozycjach
• tryb bierny
• tryb wspomagany
• tryb aktywny
• diagnostyka i trening sensoryczny do redukcji spastyczności
• diagnostyka i trening płynności ruchu dla Parkinsoników
• diagnostyka propriocepcji
• oprogramowanie z możliwością doposażenia o kolejne stacje - Czy w urządzeniu są gotowe ćwiczenia i programy terapeutyczne?
Oczywiście. Wiemy, że częstym problemem w szpitalu jest ogromna liczba pacjentów oraz mało czasu i fizjoterapeutów potrzebnych do ich obsługi. Właśnie dlatego w urządzeniach Tyromotion stworzyliśmy sekwencję ruchowe, w których można z góry zaprogramować kilkanaście minut terapii składającej się z różnych zadań i w tym czasie zająć się innym pacjentem.
- W jakich ośrodkach i na jakich oddziałach rehabilitacji wykorzystywane jest urządzenie?
Ośrodki komercyjne i publiczne oddziały rehabilitacji neurologicznej, ortopedycznej, geriatrycznej, onkologicznej, ogólnej i pediatrycznej.
FAQ
Najczęściej zadawane pytania dotyczące
Omego Plus
Jak zrobotyzowany systemu do przygotowania do nauki chodu radzi sobie ze spastycznością?
Rewelacyjnie. W celu terapii pacjentów spastycznych zostało wyposażone
w unikatowy trening sensoryczny dedykowany pacjentom spastycznym.
Czy mogę wykorzystać Omego Plus na bardzo wczesnym etapie rehabilitacji?
Tak. Możesz przeprowadzić diagnostykę i terapię z pacjentem nawet na bardzo wczesnym etapie rehabilitacji w różnych pozycjach wyjściowych, korzystając z różnych trybów terapii.