iPad
FAQ

Najczęściej zadawane pytania dotyczące
hunovy

Jacy pacjenci mogą skorzystać z hunovy?

Zakres wykorzystania hunovy jest bardzo szeroki. Obejmuje zazwyczaj pacjentów neurologicznych, ortopedycznych
i geriatrycznych.

Ile trwa przygotowanie pacjenta do rehabilitacji na hunovie?

W zasadzie nic. Wystarczy założyć czujnik na klatkę piersiową i gotowe. Wszystkie pozostałe czujniki znajdują się w systemie, a nie na pacjencie więc od razu możesz zacząć rehabilitację.

Movendo-hunova-funkcjonalności-stabilizator-kolan-kostki-skyfi

.

  • Ile kosztuje hunova?

    Ceny robotów rehabilitacyjnych wahają się w granicach od około kilkuset tysięcy złotych do nawet kilku milionów złotych w zależności od marki, możliwości funkcjonalnych, aktualnego kursu walut, lat gwarancji i potrzeb szkoleniowych. W przypadku hunovy cena waha się w przedziale 800 000 – 900 000 zł brutto. W systemie istnieje wiele możliwości konfiguracji, tak aby dopasować go do specyficznych potrzeb ośrodka i płacić tylko za te funkcjonalności, które rzeczywiście będą wykorzystywane.

  • Czy w cenę urządzenia wliczone jest szkolenie?

    Tak, dwudniowe szkolenie z obsługi wliczone jest w cenę urządzenia.

  • Jaki jest zakres wzrostu pacjentów?

    Hunova nie ma ograniczenia wzrostu pacjentów, natomiast pacjenci poniżej 150 cm podczas terapii powinni być cały czas nadzorowani przez personel.

  • Jak wygląda szkolenie z obsługi hunovy?

    Szkolenie prowadzone jest w ośrodku klienta przez certyfikowanego instruktora Movendo Technology lub certyfikowanego instruktora dystrybutora. Obejmuje część teoretyczną oraz praktyczną na pacjentach klienta. Szkolenie trwa 2 dni – zaczynamy od nauki sprzętu, jego konfiguracji oraz przeglądamy główne protokoły i makroobszary do rehabilitacji. Następnie skupiamy się na praktyce z pacjentami oraz uczymy się w jaki sposób stworzyć i spersonalizować protokół i makroobszar specyficzny dla ośrodka.

  • Czy istnieją dowody naukowe potwierdzające skuteczność wykorzystania hunovy?

    Oczywiście, z badaniami naukowymi można zapoznać się w tym miejscu: TUTAJ

  • Jakie są ograniczenia - kto nie może skorzystać z terapii?

    Większość pacjentów może skorzystać z rehabilitacji, natomiast zazwyczaj przeciwskazaniem może być czynna zakrzepica żył głębokich, ostra dyskopatia, sztywność stawów w kończynach dolnych uniemożliwiająca prawidłowe użytkowanie urządzenia lub ciąża.

  • Ile trwa przygotowanie pacjenta do rehabilitacji na hunovie?

    W zasadzie nic 😉 Wystarczy założyć czujnik na klatkę piersiową i gotowe. Wszystkie pozostałe czujniki znajdują się w systemie, a nie na pacjencie więc od razu możesz zacząć rehabilitację.

  • Ile zazwyczaj kosztuje sesja rehabilitacji na hunovie?

    Zazwyczaj dla innych urządzeń zrobotyzowanych jest to przedział między 200 a 400 złotych. Wszystko zależy od tego czy cena obejmuje jedną terapię, jest elementem większego pakietu lub zawiera w sobie dodatkowo inne terapie. W niektórych ośrodkach cena terapii na robocie nie jest wyceniana jednostkowo, ale jest wkalkulowana w cały turnus rehabilitacji – ceny turnusu różnią się w zależności od tego, co wchodzi w ich skład.

  • Ile trwa terapia i jak długo zazwyczaj powinna trwać?

    To zależy od wielu czynników, takich jak chociażby stan pacjenta, czy rodzaj terapii, którą chcesz przeprowadzić. Zazwyczaj sesja trwa ok. 20 minut, a typowy cykl rehabilitacji wygląda następująco:

    • 1 sesja – ocena 20 minut

    • 12 do 15 sesji terapeutycznych po 20 minut

    • Ostatnia sesja – ocena końcowa do porównania wyników 20 minut

  • Ile wynosi gwarancja?

    Standardowo 12 miesięcy, natomiast jest możliwość wydłużenia w zależności od potrzeb.

  • Czy hunova jest awaryjna?

    Nie. Przez ostatnie 6 miesięcy średnia zgłaszanych interwencji serwisowych na 1 urządzenie wynosi 0,87 zgłoszenia.

  • Jeżeli dojdzie do awarii jak wygląda serwis?

    Informujesz nas o zaistniałej sytuacji telefonicznie lub mailowo. W większości przypadków do 48h powinniśmy znać przyczynę problemu, a do kilku dni od diagnozy pozbyć się problemu.

  • Ile należy czekać na części zamienne do hunovy?

    Krótko, ponieważ wszystkie części zamienne są dostępne na magazynie. Znajdą się u Ciebie błyskawicznie, a nie w przeciągu kilkunastu tygodni jak w przypadku wielu urządzeń dostępnych na rynku.

  • Czy w hunovie można przeprowadzić wstępną diagnostykę serwisową online?

    Tak. W większości przypadków zaczniemy od diagnostyki serwisowej online, żeby jak najszybciej znaleźć przyczynę problemu.

  • Ile zazwyczaj kosztuje sewis pogwarancyjny?

    To zależy od rodzaju usterki, natomiast w większości przypadków nie są to wysokie kwoty.

  • Jaka jest maksymalna dopuszczalna waga pacjenta?

    Maksymalna waga/masa ciała pacjenta, który może skorzystać z hunovy to 150 kg.

  • Jakich efektów terapeutycznych można spodziewać się po terapii w urządzeniu?

    To zależy od wielu czynników. Do głównych korzyści w wyniku prowadzonej terapii można zaliczyć: poprawę siły mięśniowej, zakresu ruchu, priopriocepcji, kontroli posturalnej, stabilizacji centralnej i równowagi oraz aspektów kognitywnych, zmniejszenie ryzyka upadków oraz poprawa chodu i jakości wykonywania czynności dnia codziennego z uwzględnieniem poprawy dwuzadaniowości.

  • Ile platform jest w Polsce i na świecie?

    Hunova w światowej sprzedaży dostępna jest od 2017 roku, w Polsce od maja 2022. W tym czasie zainstalowano ponad 140 robotów. W Polsce hunova znajduje się w: Uzdrowisku “Solanki” w Inowrocławiu oraz Sanatorium MSWiA w Górznie.

  • Jakie są opinie na temat urządzenia?

    Rewelacyjne. Hunova wykorzystywana jest przez najlepsze szpitale neurologiczne i ortopedyczne na świecie m. in. Hospital for Special Surgery w Nowym Jorku – #1 na świecie w operacjach ortopedycznych i Kessler Institute w New Jersey – #5 na świecie w neurorehabilitacji.

  • Czy można przeprowadzić prezentację urządzenia online?

    Tak, jeżeli jesteś zainteresowany prezentacją online, skontaktuj się z nami telefonicznie +48 732 192 424 lub mailowo: biuro@skyfi.pl

  • Czy można pozyskać dofinansowanie na taki sprzęt?

    Tak. Produkt spełnia kryteria innowacyjności i pozyskanie dofinansowania na jego zakup będzie dużo łatwiejsze niż w przypadku innych produktów, które już od dłuższego czasu są dostępne na rynku polskim.

  • Jaki jest czas realizacji zamówienia?

    To zależy od Ciebie. Hunova jest dostępna od ręki więc jeżeli zależy Ci na czasie to umawiamy terminy dostawy, szkolenia i jedziemy z tematem 😉 Jeżeli Ci się nie spieszy możemy zarezerwować dla Ciebie urządzenie i dostarczyć je w dowolnie wybranym terminie.

  • Czy mogę wykorzystać hunovę w rehabilitacji na bardzo wczesnym etapie?

    Tak. Hunova pozwala pracować z pacjentem już od bardzo wczesnego etapu rehabilitacji np. w pozycji siedzącej u pacjentów, którzy jeszcze nie potrafią stać samodzielnie.

  • Czy mogę przeprowadzić diagnostykę pacjenta na hunovie?

    Oczywiście. Wyniki diagnostyczne obejmują m.in. kontrolę siły, kontrolę postawy, postępy diagnostyczne z sesji na sesję, równowagę, propriocepcję i kontrolę motoryczną.

  • Czy mogę wykorzystać hunovę w rehabilitacji Parkinsona?

    W rehabilitacji pacjenta z chorobą Parkinsona hunova umożliwia, oprócz pracy nad aspektami funkcjonalnymi już objętymi tradycyjną rehabilitacją, pracę w ustrukturyzowany, spersonalizowany i obiektywny sposób. Polegający na wdrożeniu różnych dynamicznych środowisk, które stymulują reakcje postawy. W rzeczywistości może zapewnić środowisko statyczne, dynamiczne i wytrącające z równowagi, umożliwiając pracę nad jej różnymi komponentami: statycznymi, proaktywnymi i reaktywnymi.

  • Czy mogę wykorzystać hunovę w rehabilitacji pacjentów z COVID-19?

    Oczywiście, we wszystkich fazach w zależności od celu rehabilitacji np. dla poprawy działania układu oddechowego i neuromotorycznego, przeciwdziałaniu unieruchomieniu, czy treningu równowagi statycznej i dynamicznej.

  • Czy mogę wykorzystać hunovę w rehabilitacji pacjentów po udarze mózgu?

    Hunova może mieć ogromne zastosowanie w rehabilitacji pacjentów po udarze mózgu z funkcjonalnego punktu widzenia. Dzięki hunovie pacjent może być rehabilitowany w fazie podostrej w pozycji siedzącej, a następnie, gdy ma wystarczającą kontrolę, może wykonywać trudniejsze ćwiczenia w pozycji stojącej.

  • Czy mogę wykorzystać hunovę w rehabilitacji neurologicznej?

    Oczywiście, w neurologii hunova jest wykorzystywana do funkcjonalnej reedukacji różnych patologii wpływających na ośrodkowy i obwodowy układ nerwowy, takich jak np. udar mózgu, zespół Parkinsona, stwardnienie rozsiane i skutki urazu rdzenia kręgowego. Jest to realizowane poprzez ćwiczenia kontroli posturalnej, równowagi, stabilizacji centralnej i propriocepcji. TUTAJ znajdziesz więcej szczegółów w temacie gotowych protokołów rehabilitacyjnych i makroregionów w których można wykorzystać hunovę.

  • Czy pacjent na wózku inwalidzkim też może skorzystać z terapii?

    Hunova ma bardzo łatwy dostęp dla pacjentów na wózkach inwalidzkich za pośrednictwem zdejmowanej rampy lub opcjonalnie ze stałą rampą, dla praktycznie każdego wózka inwalidzkiego dostępnego na rynku. Przejście bezpośrednio z wózka inwalidzkiego na zrobotyzowany fotel jest także możliwe.

  • Czy mogę wykorzystać hunovę w rehabilitacji ortopedycznej?

    W ortopedii hunova jest stosowana do rehabilitacji stawu skokowego, kolanowego i biodrowego oraz odcinka lędźwiowego kręgosłupa, motywując pacjenta do wykonywania biernych ćwiczeń mobilizacyjnych, wzmacniania mięśni, ćwiczeń proprioceptywnych oraz kontroli posturalnej i równowagi. Urządzenie wykorzystywane jest również do rehabilitacji sportowej. TUTAJ znajdziesz więcej szczegółów w temacie gotowych protokołów rehabilitacyjnych i makroregionów w których można wykorzystać hunovę.

  • Czy mogę wykorzystać hunovę w rehabilitacji geriatrycznej?

    W geriatrii , hunova pozwala fizjoterapeutom pracować nad kontrolą posturalną, propriocepcją i równowagą oraz jest wykorzystywana do zapobiegania i oceny ryzyka upadków u osób starszych i reedukacji aspektów kognitywnych. TUTAJ znajdziesz więcej szczegółów w temacie gotowych protokołów rehabilitacyjnych i makroregionów w których można wykorzystać hunovę.

  • Czy hunove można wykorzystać w procesie operacji ortopedycznych?

    Tak, więcej informacji na ten temat znajdziesz TUTAJ 

  • Z czego składa się system?

    Do głównych elementów systemu należą: dwie zsynchronizowane i niezależne zrobotyzowane platformy z czujnikami – jedna w fotelu z możliwością regulacji pozycji w 3D, druga pod stopami z możliwością pracy jednonóż i obunóż. Bezprzewodowy czujnik położenia, ruchomy ekran dotykowy, tablet do zdalnej kontroli i rehabilitacji, regulowane i demontowale podłokietniki i oparcia.

  • Jakie tryby pracy i konfiguracje umożliwia hunova?

    Akcesoria pozwalają izolować poszczególne części ciała oraz umożliwiają ustawienie ćwiczeń czynnych, biernych lub wspomaganych, wzmacniających i rozciągających. Z hunovą możesz wykonywać ćwiczenia w pozycji siedzącej lub stojącej – zaróno jedno – jak i obunożnych z precyzyjną kontrolą obciążenia.

  • Czy hunova posiada dodatkowe przystawki do rehabilitacji?

    Tak, sandał na stopę, stabilizator kolana, system odciążenia z kamizelką i rampę najazdową dla ułatwienia transferu pacjentom na wózkach inwalidzkich.

Zastanawiasz się czy hunova sprawdzi się w Twojej sytuacji?

Umów się na bezpłatną konsultację z wieloletnim praktykiem zrobotyzowanych systemów do rehabilitacji i wspólnie sprawdzicie, czy potrafi Ci pomóc.