Doradztwo w planowaniu nowoczesnych i wyjątkowych placówek rehabilitacyjnych – jak zaplanować nowoczesny ośrodek rehabilitacyjny?

Wspieramy klientów planujących otwarcie nowego biznesu rehabilitacyjnego, który ma wyróżniać się z tłumu komercyjnych ośrodków fizjoterapii lub być planem B na niepewną przyszłość i uzależnienie od NFZ w postaci ryzykownej rehabilitacji kontraktowej na NFZ. Pomagamy w zdefiniowaniu zakresu inwestycji, analizie działań konkurencji i określeniu skutecznej strategii rozwoju, tak aby placówka już na starcie miała znaczną przewagę nad swoją konkurencją.

Doradztwo w planowaniu nowych placówek

O ile na początku wstępny cel określić jest relatywnie łatwo, np.: „chcę zbudować dom seniora” lub „ta placówka ma być najlepszym centrum rehabilitacji w okolicy”, o tyle uszczegółowienie tych wstępnych założeń jest już trudniejsze, ponieważ wymaga szerszego spojrzenia, często z zaangażowaniem zewnętrznych ekspertów, którzy z innej perspektywy ocenią założenia nowo powstającego ośrodka rehabilitacji.

Z naszego doświadczenia wynika, że ciężko jest znaleźć dwóch klientów, którzy chcą pracować dokładnie w taki sam sposób. W toku naszej pracy szukaliśmy sposobu na to, aby skutecznie wspomóc naszych klientów w planowaniu ich biznesów rehabilitacyjnych jeszcze przed ich uruchomieniem.





Docelowo zbudowaliśmy proces, który skutecznie pozwala klientom przejść przez skomplikowany proces realizacji inwestycji w nowoczesne i wyjątkowe Centrum Fizjoterapii. W taki sposób, aby zminimalizować ryzyko bardzo kosztownych błędów i bezpiecznie przejść od etapu planowania, budowy lub wynajmu, do wyposażenia w nowoczesne urządzenia i technologie do rehabilitacji i diagnostyki. Odpowiadając przy tym na nieustannie pojawiające się pytania:

Jak zaplanować nowoczesny ośrodek rehabilitacji?
Jak zbudować wyjątkowe Centrum Fizjoterapii?
Jak zaplanować przestrzeń w placówce rehabilitacji?
Z jaką grupą pacjentów najlepiej pracować, żeby nie mieć problemów z zapełnieniem placówki rehabilitacji?
Jak pozyskać finansowanie i środki na zakup nowoczesnego sprzętu do rehabilitacji?
Jakie nowoczesne urządzenia do rehabilitacji kupić?
Jak nie przepłacić za sprzęt do rehabilitacji?
I wiele, wiele innych pytań, które powodują, że bez doświadczenia i kogoś kto już przechodził ten proces wielokrotnie bardzo ciężko jest ruszyć z miejsca.

Początkiem takiej współpracy jest zawsze warsztat wstępny, który spełnia kilka funkcji. Te najważniejsze to:

Określenie i zrozumienie celów, jakie klient stawia przed swoją inwestycją;

Doprowadzenie do sytuacji, w której cele klienta są dobrze opisane i komplementarne do siebie;

Weryfikacja dotychczasowych procesów i prowadzonych działań – z udziałem zespołu klienta;

Opracowanie planu – przy uczestnictwie osób decyzyjnych omawiane są różne rozwiązania zauważonych problemów i przedstawiane plany działania;

Dodatkowo, taki warsztat pozwala też klientowi przetestować kompetencje konsultanta lub konsultantów realizujących usługę. Dzięki temu, już na wczesnym etapie jesteśmy w stanie sprawdzić, czy konsultant i klient są do siebie dopasowani;

Usługa doradcza, którą świadczymy opiera się przede wszystkim na dobrym dopasowaniu osób uczestniczących w projekcie i wykorzystaniu różnorodnych kompetencji i doświadczenia konsultantów przydatnych na różnym etapie projektu.

Szukasz nowej wizytówki ośrodka rehabilitacji? Chcesz się uniezależnić od NFZ i niepewnej sytuacji z pozyskaniem nowego kontraktu na rehabilitację? 

Bezpłatnie skonsultuj z nami wstępne założenia Twojego projektu i wspólnie sprawdźmy, czy możemy Ci pomóc.

Zobacz inne materiały, które mogą Cię zainteresować:

previous arrow
next arrow

Zobacz inne materiały, które mogą Cię zainteresować: