- Czy Amadeo umożliwia rehabiltację całej kończyny górnej?
Nie. Amadeo to najbardziej specjalistyczny robot do rehabilitacji ręki jaki istnieje. Posiada specjalnie przygotowaną diagnostykę oraz programy na obniżenie poziomu spastyczności oraz rehabilitację ręki spastycznej. W porównaniu do innych urządzeń umożliwia znacznie szersze możliwości dostosowania terapii ręki z możliwością wyłączenia z pracy jednego lub kilku palców, jeżeli są zdeformowane lub przeszkadzają w rehabilitacji funkcji ręki. Jeżeli szukasz bardziej ogólnego rozwiązania do rehabilitacji całej kończyny górnej Diego VR lub Pablo będą lepszym wyborem.
- Czy mając rękę bardzo spastyczną mogę wpiąć pacjenta?
Oczywiście. Urządzenie jest przygotowane na rehabilitację bardzo spastycznej ręki. Posiada specjalnie przygotowaną diagnostykę oraz programy na obniżenie poziomu spastyczności oraz rehabilitację ręki spastycznej. Pozwala wykorzystać trening wibracji i nawet wyłączyć z pracy jeden lub kilka palców, jeżeli są zdeformowane lub przeszkadzają w rehabilitacji funkcji ręki.
- Jak przygotować rękę pacjenta, co z dezynfekcją?
W kontekście dezynfekcji i przygotowania ręki pacjenta do rehabilitacji Amadeo ma ogromną przewagę w porównaniu do innych urządzeń do rehabilitacji ręki, ponieważ palce mocowane są za pomocą różnych rozmiarów magnesów, które bez problemu można zdezynfekować. W innych urządzeniach skupiających się na rehabilitacji ręki są to zazwyczaj różne rozmiary rękawic, która są problematyczne w dezynfekcji i doborze odpowiedniego rozmiaru.
- Czy można przeprowadzić terapię z pacjentem, z którym nie ma kontaktu?
Tak. Urządzenie oprócz trybu aktywnego i wspomaganego, posiada także tryb bierny.
- Czy mogę uzyskać dofinansowanie na urządzenie?
Nie ma bezpośredniego dofinansowania na to urządzenie, natomiast cyklicznie pojawiają się różne możliwości, z których możesz skorzystać. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej skontaktuj się z nami telefonicznie (+48 732 192 424) lub mailowo (biuro@skyfi.pl)
- Czy w cenę urządzenia do zautomatyzowanej terapii ręki z biofeedbackiem Amadeo wliczone jest szkolenie?
Tak. Szkolenie z obsługi przeprowadzone przez jedną z najbardziej doświadczonych instruktorek Tyromotion na świecie, która nauczy Cię obsługi urządzenia oraz podpowie w jaki sposób najlepiej wykorzystać system w specyfice Twojej placówki.
- Jaki jest czas realizacji zamówienia?
Bezpiecznie należy założyć 6-8 tygodni natomiast często jest możliwa szybsza realizacja zamówienia.
- Jeżeli dojdzie do awarii jak wygląda serwis urządzenia do zautomatyzowanej terapii ręki z biofeedbackiem Amadeo?
Informujesz nas o zaistniałej sytuacji telefonicznie lub mailowo. W większości przypadków do 48h powinniśmy znać przyczynę problemu, a do 72h go naprawić, jeżeli nie jest potrzebne “domówienie” części zamiennych. Jeżeli należy je zamówić czas naprawy przedłuża się o około tydzień.
- Ile należy czekać na części zamienne do urządzenia Amadeo?
Krótko. W większości przypadków będzie to czas między 4 a 6 dni roboczych.
- Ile zazwyczaj kosztuje serwis pogwarancyjny urządzenia do zautomatyzowanej terapii ręki z biofeedbackiem Amadeo?
To zależy od rodzaju usterki, natomiast w większości przypadków będą to kwoty od kilkuset do kilku tysięcy złotych.
- Jak wygląda szkolenie z robota rehabilitacyjnego Amadeo?
Szkolenie prowadzone jest w ośrodku klienta w języku polskim przez certyfikowanego instruktora Tyromotion. Obejmuje część teoretyczną oraz praktyczną na pacjentach klienta i trwa 1 dzień. Amadeo to bardzo wszechstronne urządzenie, które posiada wiele funkcji i aby prawidłowo i w pełni je wykorzystywać zalecamy szkolenie w pełnym wymiarze godzin.
- Co z aktualizacją oprogramowania urządzenia do zautomatyzowanej terapii ręki z biofeedbackiem Amadeo?
Komputer, na którym pracujesz nie powinien być podłączony do internetu w związku z czym oprogramowanie nie będzie aktualizować się automatycznie. Jeżeli nastąpi aktualizacja oprogramowania i istotnych dla Ciebie funkcji – otrzymasz od nas taką informację oraz aktualizację.
- Jacy pacjenci mogą skorzystać z urządzenia do zautomatyzowanej rehabilitacji dłoni i palców kończyny górnej z biofeedbackiem?
Głównie dorośli i pediatryczni pacjenci neurologiczni i ortopedyczni, nawet w bardzo ciężkim stanie, np. pacjenci po udarze mózgu, po urazach rdzenia kręgowego, urazach czaszkowo-mózgowych, z mózgowym porażeniem dziecięcym (MPD), stwardnieniem rozsianym (SM), chorobą Parkinsona itp.
- Jaki jest zakres wzrostu pacjentów?
Nie ma ograniczenia wzrostowego. Amadeo ma różne rozmiary podłokietników i magnesów do mocowania palców z przeznaczeniem dla pacjentów dorosłych i dzieci.
- Czy urządzenie jest przebadane a rehabilitacja z jego pomocą bezpieczna dla pacjentów?
Oczywiście, technologia przed dopuszczeniem do sprzedaży została bardzo dokładnie przebadana. Amadeo tak jak pozostałe urządzenia Tyromotion posiada certyfikacje medyczną, która potwierdza wymogi UE dotyczące zdrowia, bezpieczeństwa i ochrony środowiska.
- Czy istnieją dowody naukowe potwierdzające skuteczność urządzenia?
Oczywiście, jeżeli jesteś zainteresowany listą publikacji – napisz do nas na adres: biuro@skyfi.pl
Wkrótce postaramy się umieścić publikacje również na naszej stronie internetowej.
- Jak urządzenie do zautomatyzowanej rehabilitacji dłoni i palców kończyny górnej z biofeedbackiem radzi sobie ze spastycznością?
Znakomicie, zostało stworzone do diagnostyki i rehabilitacji ręki spastycznej np. u pacjentów po przebytym udarze mózgu. Umożliwia dostosowanie maksymalnej siły urządzenia, w związku z czym możemy pracować nawet z pacjentem mocno spastycznym w celu redukcji poziomu spastyczności i przygotowania go do terapii.
- Jakie są ograniczenia urządzenia do zautomatyzowanej rehabilitacji dłoni i palców kończyny górnej z biofeedbackiem - kto nie może skorzystać z terapii?
Większość pacjentów może skorzystać z rehabilitacji, ponieważ Amadeo pozwala na pracę z pacjentem neurologicznym, ortopedycznym, geriatrycznym i pediatrycznym na różnych etapach rehabilitacji. Ograniczeniem do rehabilitacji będzie wysoki poziom ataksji, zaawansowana osteoporoza, która zwiększa ryzyko złamań, bardzo duże zmiany strukturalne w ręce, które uniemożliwiają odpowiednie ustawienie jej w urządzeniu i wiek poniżej 3 roku życia.
- Czy jest jakaś opcja progresu terapii? Czy jeżeli pacjent będzie coraz lepszy mogę zaproponować mu kolejne wyzwania?
Oczywiście. Amadeo z oprogramowaniem TyroS umożliwia dostosowanie poziomu wspomagania – pacjenci od bardzo słabej siły ręki i treningu biernego do ćwiczeń czynnych i wspomaganych.
- Ile trwa przygotowanie pacjenta do rehabilitacji na urządzeniu do zautomatyzowanej rehabilitacji dłoni i palców kończyny górnej z biofeedbackiem?
Kilka minut. Amadeo umożliwia bardzo łatwe i szybkie podpięcie pacjenta za pomocą magnesów wielokrotnego użytku o różnych rozmiarach. Dzięki temu wydłużysz czas aktywnej terapii i poprawisz jej skuteczność.
- Ile trwa terapia i jak długo zazwyczaj powinna trwać?
To zależy od wielu czynników, takich jak chociażby stan pacjenta, czy rodzaj terapii, którą chcesz przeprowadzić. Zazwyczaj sesja trwa ok. 30 minut, natomiast czas terapii możesz dostosować do potrzeb pacjenta i indywidualnie prowadzonej ścieżki rehabilitacji.
- Czy urządzenie jest awaryjne?
Nie. Amadeo charakteryzuje bardzo niska awaryjność, co w przypadku robotów rehabilitacyjnych nie jest regułą.
- Jak urządzenie jest transportowane?
Przywieziemy je osobiście na wskazany przez Ciebie adres dostawy, żeby mieć pewność, że wszystko zostanie zrealizowane bezpiecznie i bez najmniejszych problemów.
- Jakich efektów terapeutycznych można spodziewać się po terapii w urządzeniu?
To zależy od wielu czynników. Do głównych korzyści w wyniku prowadzonej terapii można zaliczyć: wzrost siły mięśniowej i aktywności pacjenta, podtrzymanie oraz zwiększenie zakresu mobilności stawów, zmniejszenie spastyczności ręki, redukcja przykurczów i regulacja napięcia mięśniowego, poprawa zdolności do wykonywania czynności życia codziennego, poprawa jakości życia, funkcji poznawczych i wiele innych.
- Jak długo należy ćwiczyć, żeby mieć zauważalne efekty terapeutyczne?
To zależy od wielu czynników, takich jak: rodzaj choroby, stan funkcjonalny, wcześniej stosowana terapia. Dowody naukowe pokazują, że poprzez regularne wykorzystywanie urządzeń Tyromotion można znacząco zwiększyć liczbę wykonywanych powtórzeń i intensywność rehabilitacji, co prowadzi do szybszego powrotu funkcji i jej lepszej jakości, poprawy skuteczności prowadzonej rehabilitacji oraz skrócenia pobytu pacjenta w ośrodku.
- Czy można przeprowadzić prezentację urządzenia online?
Tak, jeżeli jesteś zainteresowany prezentacją online, skontaktuj się z nami telefonicznie +48 732 192 424 lub mailowo: biuro@skyfi.pl
- Ile wynosi gwarancja na urządzenie do zautomatyzowanej rehabilitacji dłoni i palców kończyny górnej z biofeedbackiem Amadeo?
W zależności od potrzeb czy budżetu – od roku z możliwością wydłużenia do 5 lat.
- Czy w robocie do rehabilitacji ręki Amadeo można przeprowadzić wstępną diagnostykę serwisową online?
Tak. W większości przypadków zaczniemy od diagnostyki serwisowej online, żeby jak najszybciej znaleźć przyczynę problemu.
- Czy mogę wykorzystać robota Amadeo na bardzo wczesnym etapie rehabilitacji?
Tak. Możesz przeprowadzić diagnostykę i terapię z pacjentem nawet na bardzo wczesnym etapie rehabilitacji korzystając z różnych trybów terapii w tym terapii biernej, wspomaganej i terapii ręki spastycznej ukierunkowanej na redukcję spastyczności.
- Czy mogę przeprowadzić diagnostykę pacjenta na urządzenia do zautomatyzowanej rehabilitacji dłoni i palców kończyny górnej z biofeedbackiem?
Oczywiście. Amadeo umożliwia diagnostykę zakresu ruchu poszczególnych palców, tonusu mięśniowego, siły a także unikatową diagnostykę poziomu spastyczności.
- Czy mogę wykorzystać urządzenie w rehabilitacji Parkinsona?
Oczywiście. Urządzenie świetnie sprawdzi się w rehabilitacji Parkinsoników np. w podtrzymywaniu sprawności ruchowej i wykorzystywaniu wciąż zachowanych wzorców ruchowych. Urządzeniu umożliwia wykonanie nawet do 50 ruchów chwytnych na minutę co pozwoli na zwiększenie intensywności rehabilitacji i podtrzymanie sprawności funkcji ręki.
- Czy mogę wykorzystać urządzenie w rehabilitacji pacjentów po udarze mózgu?
Oczywiście. Do tego zostało stworzone. Urządzenie jest przygotowane na rehabilitację bardzo spastycznej ręki. Posiada specjalnie przygotowaną diagnostykę oraz programy na obniżenie poziomu spastyczności oraz rehabilitację ręki spastycznej, która jest ogromnym problemem w grupie pacjentów po przebytym udarze mózgu. Pozwala wykorzystać trening wibracji i nawet wyłączyć z pracy jeden lub kilka palców, jeżeli są zdeformowane lub przeszkadzają w rehabilitacji funkcji ręki. Amadeo umożliwia dostosowanie maksymalnej siły urządzenia, w związku z czym możemy pracować nawet z pacjentem mocno spastycznym w celu redukcji poziomu spastyczności i przygotowania go do terapii.
- Czy mogę wykorzystać urządzenie w rehabilitacji neurologicznej?
Oczywiście. Sprawdzi się świetnie w rehabilitacji bardzo szerokiej grupy pacjentów neurologicznych m.in. urazy rdzenia kręgowego, urazy czaszkowo-mózgowe, udary mózgu, choroba Parkinsona, stwardnienie rozsiane (SM), mózgowe porażenie dziecięce (MPD), dystrofie mięśniowe, guzy mózgu i inne choroby neurologiczne.
- Czy mogę wykorzystać urządzenie w rehabilitacji ortopedycznej?
Oczywiście. Sprawdzi się świetnie w rehabilitacji bardzo szerokiej grupy pacjentów ortopedycznych m.in. w rehabilitacji pooperacyjnej ręki i palców, urazach ścięgien oraz wielu innych urazach i schorzeniach dystalnych części kończyny górnej.
- Z czego składa się system Amadeo?
Do głównych elementów systemu należą:
• Rama stołu składająca się z płyty podstawy z kółkami, kolumny podnoszącej (w tym elementów sterujących), powierzchni stołu, 2 dozowników z mocowaniem na palce i szafki sterowniczej ze zintegrowanym komputerem i monitorem
• Jednostka hand unit z 2 wymiennymi podłokietnikami
• 1x podłokietnik dla dorosłych
• 1x podłokietnik dla dzieci
• Mysz, podkładka pod mysz i klawiatura
• Mocowanie palców: dorośli (2 opakowania po 500 sztuk), dzieci (2 opakowania po 500 sztuk)
• Magnesy do mocowania palców L – 2 opakowania po 5 sztuk (białe magnesy do mocowania palców) M – 2 opakowania po 5 sztuk (pomarańczowe magnesy do mocowania palców) S – 2 opakowania po 5 sztuk (szare magnesy do mocowania palców) - Jakie tryby pracy i konfiguracje umożliwia urządzenie do zautomatyzowanej rehabilitacji dłoni i palców kończyny górnej z biofeedbackiem?
W skrócie Amadeo to zrobotyzowane urządzenie do terapii ręki, które wykorzystasz zarówno w terapii biernej, jak i wspomaganej czy czynnej. Z wykorzystaniem urządzenia ocenisz siłę ręki, zakres ruchu a także tonus i spastyczność. Interaktywne terapie mogą być ukierunkowane na ruch poszczególnych palców i kciuka.
Amadeo da Ci możliwość:
• terapii biernej do 50 powtarzanych, różnych i funkcjonalnych chwytów ręki na minutę dla słabszych pacjentów
• terapii z asystą i terapii czynnej z wykorzystaniem biofeedbacku
• diagnostyki zakresu ruchu, siły, tonusu oraz spastyczności ręki
• terapii motoryki małej
• rehabilitacji na wózku, krześle i u pacjentów leżących
• treningu sensorycznego za pomocą wibracji
• dopsażenia w opcjonalny system EMG
• wykorzystania oprogramowania z możliwością doposażenia o kolejne urządzenia w przyszłości. - Ile kosztuje Amadeo?
Ceny robotów do rehabilitacji kończyn górnych wahają się w granicach od około kilkuset tysięcy złotych do nawet nieznacznie poniżej 1 mln złotych. Wszystko zależy od marki, możliwości i różnych funkcjonalności poszczególnych systemów. W przypadku Amadeo cena w zależności od konfiguracji, aktualnego kursu walut, lat gwarancji, potrzeb szkoleniowych, waha się w przedziale 480 000 – 620 000 zł (brutto 8% VAT). Cena z powodu bardzo zaawansowanej możliwości zrobotyzowanej rehabilitacji ręki spastycznej jest wyższa od mniej specjalistycznych urządzeń, ale mimo wszystko niższa od najdroższych systemów na rynku. Dzięki temu rozwiązanie jest wykorzystywane nie tylko w komercyjnych placówkach rehabilitacji, ale także w placówkach publicznych. Jeżeli szukasz urządzeń w niższym budżecie zapoznaj się z systemami Pablo, Tymo, Myro lub Omego Plus.
- Czy w urządzeniu do zautomatyzowanej terapii ręki z biofeedbackiem są gotowe ćwiczenia i programy terapeutyczne?
Oczywiście. Wiemy, że częstym problemem w szpitalu jest ogromna liczba pacjentów oraz mało czasu i fizjoterapeutów potrzebnych do ich obsługi. Właśnie dlatego w urządzeniach Tyromotion stworzyliśmy sekwencję ruchowe, w których można z góry zaprogramować kilkanaście minut terapii składającej się z różnych zadań i w tym czasie zająć się innym pacjentem.
- Ile miejsca muszę przeznaczyć na urządzenie? Jakie są wymiary urządzenia do zautomatyzowanej rehabilitacji dłoni i palców kończyny górnej z biofeedbackiem?
Amadeo dzięki swojej mobilności i kompaktowym rozmiarom może być wykorzystywane w małych pomieszczeniach a także dzięki ramie jezdnej „przejedziesz” z urządzeniem do innej sali czy pokoju pacjenta. Wymiary urządzenia to: 1145 x 754 x 1108 mm (dł x szer x wys).
- W jakich ośrodkach i na jakich oddziałach rehabilitacji wykorzystywane jest urządzenie?
Ośrodki komercyjne i publiczne oddziały rehabilitacji neurologicznej, ortopedycznej, geriatrycznej, onkologicznej, ogólnej i pediatrycznej.
- Czy pacjent po amputacji palca/palców może skorzystać z terapii na Amadeo?
Jak najbardziej. Urządzenie ma możliwość wyłączenia poszczególnych palców z terapii więc jak najbardziej pacjenci po amputacjach czy z dużymi deformacjami mogą skorzystać z terapii.
Najczęściej zadawane pytania dotycząceAmadeo
Jacy pacjenci mogą skorzystać z urządzenia do zautomatyzowanej rehabilitacji dłoni i palców kończyny górnej z biofeedbackiem?
Głównie dorośli i pediatryczni pacjenci neurologiczni i ortopedyczni, nawet w bardzo ciężkim stanie, np. pacjenci po udarze mózgu, po urazach rdzenia kręgowego, urazach czaszkowo-mózgowych, z mózgowym porażeniem dziecięcym (MPD), stwardnieniem rozsianym (SM), chorobą Parkinsona itp.
Czy mając rękę bardzo spastyczną mogę wpiąć pacjenta?
Oczywiście. Urządzenie jest przygotowane na rehabilitację bardzo spastycznej ręki. Posiada specjalnie przygotowaną diagnostykę oraz programy na obniżenie poziomu spastyczności oraz rehabilitację ręki spastycznej. Pozwala wykorzystać trening wibracji i nawet wyłączyć z pracy jeden lub kilka palców, jeżeli są zdeformowane lub przeszkadzają w rehabilitacji funkcji ręki.